Jak se tady ty obrázky vzaly a co s nimi třeba dál bude

   Obrázky jsou na Hermovy poměry docela poctivě půjčené od jisté instituce (no řeknu to naplno, od Ústavu filosofie a religionistiky Filosofické fakulty UK, teda vlastně spíš od Zdeňka Kratochvíla, který většinu z nich nafotil a naskenoval pro používání ve škole -
www.ff.cuni.cz/ustavy/ufil - E-mail: zde@fysis.cz, zkpost@post.cz ).   Na technické parametry focení a skenování tudy!

Od 1. 9. 2001 jsme taky na fysis.cz,  které mají vlastní e-amail zde@fysis.cz.
A 2. 3. 2002 je obrázků už přes 2000 !


   Tady máme jenom ukázku, protože jsme omezení né jenom krátkostí času, ale i velikostí jeskyně a pomalostí vedení z Hermových rodných hor. To nás nutí obrázky zmenšovat i jinak zúsporňovat, a to jejich pohlednosti vůbec neprospívá. Člověk by div nebrečel, když z pěknýho plnobarevnýho obrázku 2400 x 3200 pixlí musí udělat tu maličkou nízkobarevnou jépégéckou strakatinu, aby to smrsknul víc jak tisíckrát. Jenom díky hermovským dovednostem je tam pak vůbec ještě něco vidět a někdy to ještě taky trochu slušně vypadá. Přesto sem chci dát takhle zmršených obrázků tak několik málo tisíc, třeba i odjinud než z Řecka.

   Na originálních CD to jsou většinou soubory tak každý po desítkách Mega a často s odporně vědeckejma údajema (prý pro jakousi databázi). V cílovým stavu pro of line promítání z disku nebo z cédéčka mají tak po několika stech kilech, ale my jsme museli jít ještě desetkrát níž. Zatím jich je zpracováno něco přes 500, ale na diácích a na foktách jich jsou ještě doslova tisíce. A to prý tam jistý dobrý muž má skoro taky tolik diáků indických. Zatím jde u nich i u nás o soukromý nekomerční projekt. Oni žádají přes své zavilé úřady (zatím prý marně) o nějakou podporu na techniku a další zpracovávání. Zatím to každýho stálo už pár desítek tisíc z vlastní kapsy, a to jsou přitom lidi z ústavu, ve kterém se o průměrným platu ve státě nikomu ani nezdá. - 21.3.2001: Zdá se, že aspoň nějaká podpora na techniku bude! Kromě toho už běží nový soukromý hermostroj důstojných parametrů.

   Kromě toho byna těchto stránkách měl postupně vznikat jakýsi
DUCHOVNÍ PRUVODCE PO ŘECKU A OSTATNÍM STŘEDOMOŘÍ, s obrázkama a s vylíčením mnoha dávných i nedávných příběhů i genia loci jednotlivých míst.

   Obrázky povstaly focením na svatých a jiných místech při soukromých cestách - a taky jako vedlejší produkt pracovních pobytů v rámci různých grantových projektů. Na obzoru (III/2002) je dokonce možnost podpory od GAČR na jejich úplného zpracování a vytvoření přesných popisů a databáze.

   Kontakt na správce těchto stránek: zde@fysis.cz

 

blue3_4.gif   Hermés jako osvědčený průvodce za všední lidský horizonst

blue3_4.gif   Cesta po Řecku

blue3_3.gif   Zpátky na nabídku

Na domovskou stránku domény fysis.cz