Co to tady všechno je       

Proč fysis ?        Struktura stránek       Souhrnné technické info      Rady hostům


   Je tady rozcestník vícera stránek, nejvíc jsou udělaní předsokratici a obrázky. Užitečné taky můžou být Vzkazy, které teď obsahují taky aktuality. (Stará rubrika Aktuality byla původně "hermovská" a stejně tak staré Odkazy.) Nejsou tady reklamy.

   Tomu, kdo chce vědět, co jsem zač, nabízím něco málo říkání a obrázků o sobě samém, včetně bibliografie. Časem přidám víc něčeho subjektivnějšího, než jenom ty odpovědi na anketu.

   Hérakleitos a Hermés se sem stěhují z adres herakleitos.mysteria.cz a hermes.mysteria.cz, protože tady mají víc místa a můžou být pohromadě. Dobře se doplňují, protože první je temný a plačtivý, aspoň jak tvrdí Lúkiános, zatímco druhý je výtržník, kterému není nic svaté, střídavě jasný i temný. Nově zavádím rubriku Předsokratici, abych nebyl nařen z Hérakleitova monopolu. Obrázky jsou původně částí Hermových stránek, ale moc se rozrostly, takže mají taky samostatný přístup. Ostatní rubriky Hermových stránek jsou ovšem přístupné jenom přes jejich volbu, včetně zakletých položek typu Vinice Dionýsova nebo Pivní plac.
Na školních stránkách jsou věci k tomu, co dělám na
PřF, na FF v Praze.
Texty jsou moje šuplíkové, některé byly publikované. U nich bude taky bibliografie k filosofii, religionistice a podobným věcem, jsou tam řecké fonty i jiné - a časem přibudou další rozličnosti. Dost textů je přístupných taky ve formátu RTF a hodně textů skrývá Hérakleitos.
Zděděné texty z upadlého serveru
www.filosofie.cz zpřístupňuju ve stavu před pádem filosofie.cz. 

Rady ctěným návštěvníkům:
Odkazy psané kurzívou odkazují na jiné místo téže zobrazené stránky (vnitřní záložka).
Některé obrázky jsou aktivní a nabízejí další možnosti.
Stiskem klávesy F11 si zvětšíte plochu k zobrazování a opakovaným stiskem se vrátíte.
Aby pbrázky vypadaly trochu k světu, je potřeba mít barevné rozlišení aspoň 24 bitů ("16 milionů barev"). 

Poslední aktualizace:  26. 1. 02
Na Strukturu stránek domény fysis.cz
Zpátky na domovskou stránku domény fysis.cz