Fysis / Vzkazy     Hrmés přináší vzkazy lidem

Poslední aktualizace: 10. 12. 2017 Jako hromada ledabyle nasypaných věcí je nejkrásnější svět. (Hérakleitos B 124)
   
               
 

 

 

10. 12. 2017
Pro potěšení poublika a jako omluvu za opakované absence kvůli nemoci, vyvěšuju PDF podobu vysázené kapitoly ANAFI z mé připravované knížky POUŤ NA KYKLADY. Pravda, ostrov Anafi je nádherný a trochu netypický zapadákov, takže je to jedna z kratších a jednodušších kapitol. Pro prezentaci tematického rozpětí práce proto přidávám aspoň odkaz na článek Kykladské idoly, který je naukovější. (Sazba jde pomalu, protože je tam hodně fotek a dalších zdržovaček.) Provizorní verze skoro celé knížky v prostředí MediaWiki (stejném jako Wikipedie) je na doméně www.keros.cz, konkrétně tady. Hotová pak bude i na fysis.

Koho by to zajímalo, tak přivěšuju i prezenťák k přednášce Koncept theórie před Popperem (Tedy v antice a době bronzové).

23. 9. 2016
Dávám sem odkaz na prezenťák k přednášce "Hlásná trouba nebo originální autor?" pro Filosofickou školu na Želivi.

21. 9. 2016
Aktualuzoval jsem školní věci na PřF UK i na FF UK.

Obrázkovou rubriku tady budu zásadně aktualizovat později, zatím ale funguje a navíc se docela rozvinuly moje alba na Wikimedia Commons.

30. 9. 2015
Pracovní text k přednášce Jsem živočich

21. 5. 2015
Prezenťák k přednášce pro CTS: Umění a neumění, světelné obrazy vykouzlí Wikimedia Commons
Umeni.ppt

6. 2. 2005
V obrázkových rubrikách jsem zavedl nová muzea:
Palác Kinských v Praze (nečekané dobrá antická sbírka)
Neues Museum v Berlíně (zatím jenom kykladské a podobné věci)
British Museum v Londýně a Ashmolean Museum v Oxfordu (zatím polotovary antických expozic)
Archeologické muzeum v Apeiranthu na Naxu (skvělá sbírka kykladských věcí, včetně petroglyfů).

Něco dalších muzeí (na Délu, v Paroikii na Paru, v Chóře na Naxu, v Irakliu na Krétě) jsem doplnil novějšími a kvalitnějšími obrázky.

25. 1. 2015
Konečně jsem znovicíroval školní věci,
taky už vyšla monografie Anaxagorás, viz
https://www.kosmas.cz/knihy/202264/anaxagoras/

Zdržela mě práce na Wikimedia Commons, kam jsem během roku práce přestěhoval obrazovou databázi a teď tam navíc dávám dohromady kykladskou knížku, viz
https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Photos_for_the_book_by_User:Zde

Ještě musím v příštích dnech aktualizovat místní Obrázky.

4. 4. 2014
Oznamuju, že už nějakou dobu krmím fotky ma Wikimedia Commons. Smyslem akce je, že tam má být akademičtější část fotek v plném rozlišení a s vyhledáváním podle klíčových slov ("Category"). Popisky jsou česky i anglicky, vyhledávací struktura jenom anglicky. Zatím jsem tam dal 1400 fotek. Jde to pomalu a vyhledávací schopnosti rostou postupně s uspořádáváním "kategorií". Časem tam zavedu taky nějaký vlastní uživatelský prostor, hlavně pro fotky k dokončovované e-knize o Kykladách. Tady na fysis fotky zůstávají, ale budou postupně osvobozovány od pouhého akademismu.
Viz

https://commons.wikimedia.org/w/index.php?title=Special%3AListFiles&user=Zde&ilshowall=1

9. 2. 2014
Dvě novinky:
Rozvrh všech kurzů už visí v patřičných rubrikách.
Lepší verze souboru mapové vrstvy Topoi.kmz (viz níže) je k dispozici v zazipované podobě, aby šla líp stahovat (90 kB).

29. 1. 2014
Pro uživatele aplikace Google Earth
jsem dal ve "Všeobecném rozcestníku obrázků" k dispozici soubor Topoi.kmz, který propojuje googlovské mapy s albama fotek na tomto webu.

Pokud si chcete hrát s místopisem a vobrázkama, můžete si Topoi.kmz stáhnout i odtud (pokud ho prohlížeč nevidí, tak tady zazipovaně, pak se musí rozbalit). Když ho uložíte ve svém počítadle a pak podráždíte myší, otevře se program Google Earth (pokud ho ovšem máte nainstalovaný) - a tento soubor orientačních údajů si zařadí jako "Dočasná místa".

Krom pokusu o zvelebení těchto stránek je to součást mé práce na knížce o Řecku a Kykladách, určené pro elektronické vydání. Brzo tady přidám ještě podobný soubor, ale specializovaný na roztomilé Kyklady.


31. 8. 2013
Tak jsem vyvěsil tady i v SISu kurzy pro rok 2013 / 14.
Přes léto jsem trochu polepšil rubriku předsokratiků, hlavně Anaxagory (i když tam zbyly ňáké problémy se zlomky typu A), a trochu taky rubriku obrázků, menších i větších.
Zkoušet budu první dva týdny v září ve vypsaných termínech. Pak od začátku října o konzultačních hodinách.

15. 6. 2013

Dlouho jsem nevěděl, co v dnešní době znamenají dávná politická označení „levice“ a „pravice“. Konečně jsem to pochopil:
Pravice představuje směs prázdných frází, velkozlodějny a ponižování těch, kteří dělají něco užitečného nebo pěkného, a kteří si dost nenakradli.
Levice představuje směs prázdných frází, velkozlodějny, pupulismu, ponižování těch, kteří dělají něco pěkného, a hecování těch, kteří měli smůlu.

3. 6. 2013

Školní zkoušení všeho druhu budu v příštích dnech provozovat snad normálně, možná hrozí mírné zpoždění. Kdo z jakýchkoli důvodů nebude moct přijít, bude omluven.

21. 5. 2013

Tak konečně vyšla kniha Antonín Šíma: Svět vymezený a neomezený (Principy přírody ve filosofii Filoláa z Krotónu a u ranných pythagorejců)

Já jsem zase docela zatualizoval Anaxagoru tady, včetně zpřístupnění ukázky z monografie přpravované pro konec letošního roku.

Info pro studenty:

Spoustu termínů zkoušek jsem už dávno vypsal v SISu.

Až budu vědět svůj další program, tak ještě vypíšu jeden nebo dva v půlce prázdnin a hlavně termíny v září, asi spíš později a ne už tolik jako v květnu a červnu.

26. 2. 2013
Od dnešního odopoledne funguju!

25. 2. 2013
Zítra (v úterý) dopoledne bych se měl konečně od lékařů dozvědět, co mi vlastně je.
Zatím vidím možnost, že bych od cca 15 h aspoň částečně fungoval.
Protože v úterý kolem poledne možná budu běhat po doktorech, tak pro jistotu raději přesunuji část svého rozvrhu na PřF, viz http://www.fysis.cz/PrF/12/Et.html.

20. 2. 2013
Omlouvám se, že tento týden nefunguju, protože ležím.
Takže mi nezbývá, než začít semestr o týden později, od úterka 26. února.

11. 2. 2013
Oznamuju P. T. studentstvu rozvrh svých kurzů v letním semestru na PřF:

Filosofie živé přírody - čtvrtek od 12:20, Viničná 7, P26

Úvod do religionistiky - čtvrtek 15:40, Viničná 7, B2P ("Půda nová")

Na patřičných místech těchto stránek to musím teprve aktualizovat, tohle je pro rychlost.

26. 1. 2013
Novicíruju předsokratiky, leč stejně mi to nedalo, a malinko jsem okomentoval dnešní neštěstí. Snažím se to vidět z té lepší stránky, totiž že bude čas na rozumnější práci než na všímání si politiků a "osobností". Jak říkával jeden starý pan profesor: "Kolego, nechť myši tancují, pojďme se věnovat něčemu zajímavějšímu!" Snad nás zatím nechají.

26. 11. 2012
Ještě jsem trochu zušlechtil kočku ve "Zvířátkách" a taky album "Bohové a lidé". Ostatně, bude se to hodit k religionistickému kurzu.
(Psal mi totiž kamarád, že zvířátka mám teď celkem v pořádku, zato bohy a bohyně mám v bordelu. Kdyby to takhle před Adventem viděl třeba pan arcibiskup, asi by nebyl rád. Mohl by říct: "Zvířata máš v cajku, ale v bozích máš chlív!")
Sicilské obrázky z letošního září by chtěly popsat a místy doladit, leč potřebuju se teď věnovat spíš předsokratikům a Filosofii živé přírody v. 3.

14. 11. 2012
Ke své přednášce o zvířatech v antice - na "čtvrtku ve Fotochemii" - si vyvěšuju prezenťák a taky album.

30. 10. 2012
Hrubá část stěhování je za náma, dokonce jsem i doma opět na síti, takže se začínám konečně víc věnovat škole. Asi měsíc jsem fungoval z předem nachystaných příprav jako z konzerv, což nebylo nejlepoší, ale nešlo to jinak. V kyber-prostoru zůstávám na stálých adresách.

7. 10. 2012
Školní věci jsou v patřičných rubrikách, budu je postupně dolaďovat.
Prosím o strpení, protože se v říjnu stěhujeme, což je docela akce (je to po skoro třicetiletém bydlení ve velkém bytě a ten nově pronajatý je přesně poloviční).

Sicilské obrázky ze září se už z větší části vyjevují, ale nejsou ještě srovnané a barevně doladěné, zatím jen sporadicky popsané. Fotky z muzeí v Mnichově ze srpna jsou už docela k světu.

12. 7. 2012
Předpokládám, že ta část P.T. studentstva, která dosud nepřišla ke zkoučkám, ba ani se nezapsala na zbývající termíny v SISu v řervencim, srpnu a září, si žádá být zkoušena o konzultačních hodinách, a to nejdříve v říjnu.

22. 5. 2012
Vždycky jsem si myslel, že je to jeom moje obsese, když uskakuju před nóbl autem, teď je to snad vysvětlené. Varování oligarchické civilizaci.

16. 5. 2012
Konečně nějaká dobrá zrpáva:
Britským archeologům se v minulých letech podařil na Keru unikátní nález - a ještě k tomu přelstili výdělkáře! Díky Vojtěchovi za odkaz na zánovní přednášku na YouTube, i s vobrázkama !

14. 5. 2012
Oznámení P. T. studentstvu:
Zásahem vyšší moci (sezení v komisi) jsem musel zrušit většinu zkoušení ve čtvrtek 14. června. V SISu nově nabízím termíny 20. 6. a 21. 6. Několika už přihlášeným nešťastníkům posílám mejl.

Po debatách o možnostech e-publikací vyvěšuju rozvahu k tomuto tématu.

2. 5. 2012
Oznámení P. T. studentstvu:
Vyvěsil jsem v SISu spoustu termínů (i předtermínů) v době do 14. 6. 2012.
V této době už jich o mnoho víc nebude, pokud vůbec jaké přidám.
Dál zatím nevím svůj rozvrh. Předběžně počítám s několika málo termíny o prázdninách a pak s termíny někdy v září, které vyvěsím, až budu vědět, kdy můžu.

25. 4. 2012
Prašť nebo uhoď - o dvou cestách státního řízení vysokých škol k témuž neštěstí

16. 3. 2012
Podávám zde nový návrh na financování vysokých škol - spíše na reformu jejich provozu v podmínkách naší doby.

2. 3. 2012
Zpřístupňuju tady sobě i ostatním svou přípravu na dnešní katedrový seminář o theórii a souvisejících ostrovních tématech, prezenťák. Obrázky k nim jsou tady.

27. 2. 2012
Tento týden na PřF normálně přednáším a konzultuju, jenom na FF ve středu (29. 2.) všechno odpadá.

22. 2. 2012
Abych se k aktuálnímů dění nevyjadřoval v souladu se svým míněním, tedy nevhodnými slovy, ale přitom nemlčel, dávám sem aspoň odkaz na Rezoluci členů akademické obce Univerzity Karlovy v Praze - http://www.cuni.cz/UK-3905.html
na oficiálních stránkách UK.
Viz také http://www.ukacko.cz/senat-uk-dobesova-vyzva-rektorovi-je-hanebna-a-zavani-totalitou.

17. 2. 2012
Rozvrh je snad definitivní.
Pro potěšení v časech mocnářské zákonnosti upozorňuju aspoň na zajímavý článek o "duševním vlastnictví" na Oslovi. O chystaných novinkách stran škol se vyjadřovat nebudu, protože bych to neuměl jinak než žalovatelně.

11. 1. 2012
Vyvěsil jsem nabídku kurzů pro letní semestr a trochu aktualizoval obrázky.

1. 12. 2011
Oznamuji návrat z Řecka. Přivezl jsem několik tisíc fotek, z nich několik set jsem už zpracoval a aspoň předběžně tady vyvěsil v obrázkové rubrice Řecko, Kyklady. Nejvíc je toho z Naxu, dokonce včetně skvělého archeologického muzea. Získat k tomu svolení bylo vrcholem ostrovní komunikace.

Omlouvám se, že jsem tady nevyvěsil info o své nepřítomnosti v Praze, ale nepovažoval jsem za moudré zvěstovat světu, že nejsem 4 měsíce doma. Teď dopisuju dvě knížky, které jsem na teoretické terase v Naxijské Chóře rozdělal. Přednášet začnu až v letním semestru, protože do konce ledna mám sabbatical, patrně jediný v životě, tak ho chci kloudně využít.

Brzo vyvěsím info o svých kurzech v letním semestru 2011 / 12.


Děkuji alespoň toutu cestou vládě, poslancům a odborářům za příjemnou procházku sváteční Prahou. Na celkem asi 7 km v každém směru jsem potkal jen několik naštvaně vypadajícíh odborářů, zato nezvyklý počet příjemně působících neorganizovaných lidí.

Jelikož se už mluví o opakování, tak si dovoluji drobný návrh k chystanému upřesnění zákona o právu na stávku:

Stávka má být předem ohlášená, to ano. Ne však 3 dny předem, protože na tak dlouhou dobu není rozumná pravděpodobnost toho, že vyjde předpověď počasí. Pěkné počasí je snad tím jediným, co je ve společném zájmu odborářů i neorganizovaných lidí, protože v hustém dešti se blbě dmeonstruje i blbě jde do práce větší kus pěšky.

Protože není žádné fórum k jednání mezi odboráři a neorganizovanými lidmi, má tímto vláda i moc zákonodárná unikátní příležitost udělat zcela výjimečně něco užitečného nebo aspoň neškodného: Stávky vždycky jen za pěkného počasí!


Po četných dotazech studentů radši vyvěšuju i tady:

Ve čtvrtek 16. června normálně zkouším, nezávisle na stávce.

Kdo nepřijde, bude automaticky omluven, aby se mohl zapsat na jiný termín.

Toto platí obecně, za důvod nefunkčnosti považuju nemoc, nikoli okce odborů - ale ani vlády a strany, ať už malé nebo velké.

(Zajímavější než škodné akce všech rozličných politiků snad bude úplné zatmění Měsíce ve středu 15. června večer, viz www.astro.cz/.)


Pro milovníky archaického světa od lyriků přes mytografy a Míléťany po Hérakleita jsem spáchal knížku:

Mezi mořem a nebem (Odkaz iónské archaické vnímavosti)

K tomu se váže taky nová monografie:

Radim Kočandrle: Anaximandros


Vyvěsil jsem další prezenťák ke kurzu Filosofie a metodologie vědy (Poučení o metodologii vědy od varné konvice.ppt), opravil stávající, a pár drobností,
například obrázky z gruzínských hor od Majdy.


Vyvěsil jsem první prezenťák ke kurzu Filosofie a metodologie vědy. (Je moc historický, časem bude žhavá současnost.)


14. 9. 2010 - Aktualizace rozvrhu.


Tak jsem 24. 8. 2010 zprovoznil nový vstupní rozcestník a vyvěsil anotace a rozvrh svých kurzů.

Další rekonstrukce stránek časově koliduje s tím, že dělám ještě nějaké úpravy v předsokratické knížce, před tiskem.


Na adrese www.presokratici.cz se už ukazuje něco předsokratických textů.
Začínáme od Míléťanů a Hérakleita.
Na rozdíl od místní rubriky "Předsokratici" je to databáze (a bude se ještě došlechťovat).


Vyšly dvě knížky učených kolegů o veleučenných přeschůdcích:

Radek Chlup: Proklos - viz www.kosmas.cz/knihy/150986/proklos/

(Matyáš Havrda:) Kléméns Alexandrijský: Stromata V, nakl. OIKOYMENH.

Taky přivěšuju prezentaci své přednášky "Evoluce před Darwinem".

Oznamuji, že po dovolené u PC obnovuju normální provoz.
(Knížka o ióniských předsokraticích před Hérakeitem je hotová, zpráva odevzdána, účetnictví taky.)
Díky za trpělivost. 

 


Pokud chcete vědet, co si myslím o smyslu univerzity, tak neco hodně podobného jako David Storch,
který mi poslal tenhle link na svůj článek o tom.

 


Oznamuji, že 5. 10. vyšla v nakladatelvství Academia moje knížka
Filosofie mezi mýtem a vědou (Od Homéra po Descarta), viz také Kosmas

 


Cestovní zpráva z Řecka 27. 8. až 12. 9.

 


Prohlášení fóra "Věda žije!"

 


14. 7. jsem se vrátil z Řecka a vyvěšuju cestovní zprávu červencovou (.DOC).
Vyvěsil jsem už i nové obrázky, jsou v patřičných rubrikách:
Nově na Kykladách: Kyklady/Andros a Kyklady/Ténos, včetně 3 muzeí.
Nové položky ve stávajících složkách: Attika/Athény/Akropolis/Dionýsovo divadlo; Attika/Sounion;
Peloponnésos/Mykény; Peloponnésos/Epidaury (včetně muzeí).

 


V souvislosti s připravovanou knížkou o iónském myšlení konce archaické doby
a s návštěvou velice milého a důvtipného prof. Dirka Couprie na naší katedře
 vyvěšuju pár schémátek iónského vidění světa - .DOC   .PDF.
(v dalších skupenstvích jsou v rubrice "Předsokratici" ve složce Mílétos.)

 


Moje ohlédnutí za Ekologickými dny v Olomouci v dubnu 2009
aneb "Co dělat?" (doprovozeno privátní věštbou stran oteplování) .doc

 


Rozlišuji kreacionismus obyčejný (proti gustu žádný dišputát), vědecký (podfuk) a politický (zvláštní případ).
O proměně "vědeckého" kreacionismu v politický:

Jak se znemožnila diskuse .doc  (viz www.cepin.cz/cze/pozvanka.php?ID=143)

Fatima Cvrčková .pdf   (viz htttp://cvrckova.blog.respekt.cz)

 


V Reflexi 35 vyšel zajímavý článek Odo Marquarda O kompetenci a nekompetenci filosofie (s. 77)
a taky dvě recenze na mého Potápěče (s. 96, 106).
Přivěšuju
tady svoji odpověď na obě recenze, která obsahuje také nové zlomky Hérakleita
a pro uklidnění zvědavých také svoji
korespondenci s redakcí a jejich návrh podmnožiny textu k uvěřejnění.
(S opačným výběrem bych býval souhasil snadněji, neboť se hlásím k "Institutu pro hledání ztracené naivity" a k "Centru pro koncentrovanou bezradnost", viz s. 80.)

 


V rámci přípravy na katedrový seminář (v pátek 31. 10.) jsem vyvěsil nové verze Hérakleitových zlomků:
Nově z Papyru Derveni, v předběžném čtení:  B 3a, B 14a, B 114a, A 5 /5a.
Návrh nového textu pro ztrátu důvery v Sexta Empirika: B 1, A 4 /1a. (Menší úpravy i jinde, např. v B 2.)

Obrázky k přednášce "Kykladském mandaly - s úvodem o mezích fraktality a o tom, zač je toho loket na Malých Kykladách"
na katedrovém semináři v pátek 10. 10. od 14:00 ve Viničné 7, P26
Viz také texty
o kyladských mandalách, Achilleově štítu a Anaximadrově mapě světa 

Čerstvě přivezené obrázky z Kyklad jsou v patřičných složkách rubriky Obrázky,
zatím ale jen zčásti upravené, exteriéry zatím jen s hromadnými popiskami, leč už v obou rozlišeních.
Fotky z pracovní cesty do Athén začátkem léta jsou podobně ve složkách
Nár. arch. musea a Musea kykladského umění.
Spouštění databáze bude až otázkou zimních měsíců.

 


Toto se týká stránek Předsokratici:
Oznamuju, že jsem skončil s používáním řeckých fontů WinGreek a tím pádem i se staromilností Wordu 6 v rámci Offie 95 pro starou řečtinu.
Rubrika Předsokratici je už kompletně převedená na unicodovou verzi, což by teroreticky mělo chodit v rámci čehokoliv, co je mladší než 8 let,
prakticky je to odzkoušené pro Word XP, Word 2000, Word 2007 - to vše pod Woknama XP.
Momentálně používám unicodový polytonický font Palatino Linotype, ale na něm to snad teď už není závislé.

Kdo dělá pod XP, ten by tam měl mít font Palatino Linotype implicitně.

Kdo nemá unicodové řecké fonty, nebo kdo by chtěl pracovat i se všemi možnými filologickými znaménky, může si volně stáhnout font New Athena: https://webfiles.berkeley.edu/~pinax/greekkeys/NAUdownload.html.

Rubrika Hérakleitos je od 9.3.2008 nově zavedená v rámci Předsokratiků a vypadá zatím takhle,
ve staré verzi zatím zůstává přístupná z úvodní volby Hérakleitos.

 


Následkem ledového loňského podzimu jsem na jakousi objednávku spáchal textík Jak dál s globálním oteplováním? Tak jej taky vyvěšuju.
Přidávám taky říkání na téma
Shrödingerova zablešená kočka

Cestovní zpráva - Řecko 2007

Tajemství Baru Notos odhaleno !

Pár antických vtipů o učencích  .DOC,  .PDF

 


Potápěč k Hérakleitovi je k dostání u všech dobrých knihkupců!

www.kosmas.cz/knihy/104285/delsky-potapec-k-herakleitove-reci/


Řecké hermetické spisy - s překladem, úvoodní studií a komentářem Radka Chlupa konečně vyšly! Viz www.kosmas.cz/knihy/104282/corpus-hermeticum/

Tajemství vzniku filosofie z proměn homoerotiky v raně klasické době definitivně odhlaeno v pátek 16. 11. :
Tomáš Hejduk: Od Eróta k filosofii   -  www.kosmas.cz/knihy/137382/od-erota-k-filosofii/  -  Jest to spis ryze platónský, neboť mnohé naláká na erotiku a pak se s nimi věnuje dialektice. Na katedře ve Viničné cca za 200 Kč.

Ostatní:
Tomáš Vítek: Empedoklés II, Zlomky - www.kosmas.cz/knihy/133084/empedokles-ii-zlomky/
Tomáš Vítek: Empedoklés III, Komentář - www.kosmas.cz/knihy/133085/empedokles-iii-komentar/
Věštění a prorokování v archaických kulturách  -  www.kosmas.cz/knihy/133086/vesteni-a-prorokovani-v-archaickych-kulturach/
Hynek Bartoš: Očima lékaře  -  www.kosmas.cz/knihy/133667/ocima-lekare/
A. Markoš, L. Hajnal: Staré pověsti (po)zemské - www.kosmas.cz/knihy/134501/stare-povesti-pozemske-aneb-mala-historie-planety-a-zivota/

 


Pro zájemce přivěšuju sylabus předsokratického týdne v Olomouci (.rtf, .doc) a pracovní texty (.rtf)

 



Poznámky z předloňské cesty do Řecka a náhledy fotek

Předběžně zpracované: Archeologické muzeum v Herakleiu, muzea na Mykonu, Malé Kyklady

 


Pár poznámek k tezím Vojtěcha Hladkého - disputace "Co je filosofie" na FF (.DOC)

Tahák k mé přednášce na Čtvrku ve Viničné (2. 3. 06):
Bahno těla - problém intelektuálů, mystiků a jiných deprivantů? .RTF
Totéž s obrázkem k potěše krajních redukcionistů i kreacionistů

 


V předvečer Platónových narozenin
byla pracovní podoba databáze fotek památek náboženství a umění zpřístupněna i pro veřejnost na adrese

ufaridb.ff.cuni.cz

Zatím nabízí něco přes 2 tisíce fotek z Řecka a okolí (ve velikosti až 1200 x 1800 pixelů) a možnosti hledání podle: míst, skupin, typů objektů, klíčových slov, autorů a čísel obrázků.

Je to výstup projektu "Náboženství v obrazech...." (GAČR 401/02/0370) na Ústavu filosofie a religionistiky FF UK.
Průběžně bude:
polidštěna grafika, včetně poučného úvodu;
doplňováno množství fotek, včetně oblasti indických náboženství (Lubomír Ondračka);
odstraňovány chyby (hlavně jazykové v mé "angličtině") a rozhojňovány detailnější popisky;
doplněny další možnosti hledání v databázi, včetně návazností na antické texty a sekundární literaturu.
 


 
Časem se snad zmůžu na celkovou rekonstrukci těchto předpotopních stránek.

Ctěná veřejnosti, pokud kdo nabídnete text v podobě RTF (nebo TXT, DOC, HTM, PDF), tak jej rád vyvěsím do rubriky Texty, za předpokladu, že je váš nebo bez autorských práv a že splňuje aspoň jednu z následujících podmínek:

1. Líbí se mi.
2. Je to klasický pramen.
3. Jest to pozoruhodnost.

 



   
    Zpátky na úvodní stránku fysis.cz